E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gazeta i referohet një dokumenti të Ministrisë së Mbrojtjes.
Misionet në vendet e huaja të Bundestagut kanë kushtuar 17 miliardë euro nga viti 1972

Misionet e Bundestagut në botë i kanë kushtuar 17 miliardë euro obliguesve tatimorë gjermanë nga viti 1992 deri më tani, publiko Shpigel.

Gazeta i referohet një dokumenti të Ministrisë së Mbrojtjes.

Në shumën prej 17 miliardë euro nuk janë përfshirë rrogat e ushtarëve.

Nga viti 2010 deri në vitin 2012 shpenzimet e Ministrisë për misionet në vendet e huaja kanë qenë nga 1,4 miliardë euro në vit. Më shumë mjete janë dhënë në vitin 2002 në fillimin e pjesëmarrjes në operacionet në Afganistan - 1,5 miliardë euro.

Për momentin, numri i forcave të armatosura të Gjermanisë në vendet e huaja është 6.000 njerëz. Pjesa më e madhe janë në Afganistan (4.400) dhe në Kosovë (800).

Publikuar: 08.07.2013 | 11:11
Lexuar: 517 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime