E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Java kulturore shqiptare finanscarisht mbështetet nga Komuna e Kumanovës dhe Ministria e Kulturës, ndërsa mbahet nga 18 korriku deri më 24 korrik.
Nata e dytë e


Manifestimi "Java Kulturore Shqiptare" në të cilin janë prezentuar këngët shqipe edhe mbrëmë për të dytën natë ma radhë ka vazhduar në sheshin e Kumanovës.

Në mbrëmjen e dytë kënduan talentë të rinj të muzikës, grupet e këngëtarëve të muzikës zbavitëse si Hidaver Osmani, Avi "Hareja", Avi "Foleja" dhe këngëtarë të tjerë të muzikës zbavitëse dhe popullore. Në këtë mbrëmje morën pjesë edhe valltarët e ansamblit kulturor artistik "Bajram Shabani" nga Kumanova. Me këtë rast qytetarët shqiptarë të Kumanovës patën rastin të shohin valle të përgatitura mirë me motive nga vise të ndryshme ku jetojnë shqiptarët.

Java kulturore shqiptare finanscarisht mbështetet nga Komuna e Kumanovës dhe Ministria e Kulturës, ndërsa mbahet nga 18 korriku deri më 24 korrik.

Publikuar: 20.07.2013 | 16:45
Lexuar: 1628 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime