E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Rrushi përmban sheqer rrushi glukoze, si dhe fruktoze (18-20%), prandaj konsiderohet si frut me shumë kalori.
Rrushi forcon zemrën dhe pastron gjakun

Rrushi nuk është vetem shume i shijshem, por është edhe i shëndetshëm. Ai vepron si tonik natyral i organizmit, ngadaleson plakjen, pastron gjakun, eleminon shtresat e yndyrës dhe forcon zemrën.

Rrushi përmban sheqer rrushi glukoze, si dhe fruktoze (18-20%), prandaj konsiderohet si frut me shumë kalori. Përmban vitamine C dhe vitamina B, ndërsa nga mineralet përmban kalium, kalcium, hekur, fosfor, magnez dhe bor. Rrushi i zi ka me tepër veti mjekuese sesa rrushi i bardhë. Prania e kaliumit dhe mungesa e natriumit e bejne kete frut shumë të dobishem për te semuret nga zemra pasi iu ul tensionin.

Publikuar: 27.07.2013 | 15:40
Lexuar: 884 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime