E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gostivari shënoi fitoren e parë në ligën e parë të futbollit duke mundur Rabotniçkin 2-0, Shkëndija para 7 mijë tifozëve luajti baras pa gola me Metalurgun, ndërsa Renova kthehet me një pikë të madhe nga Shkupi pasi barazuan me Vardarin 1-1
Fiton Gostivari, barazojnë Shkëndija dhe Renova
Liga e parë e futbollit, java e tretë

Shaban Sinani

Një fitore e skuadrës vendase, tre barazime dhe dy fitore të ekipeve mysafire me gjithsejtë 7 gola të shënuar dhe 6 karton të kuq ishte epilogu i ndeshjeve të javës së tretë në ligën e parë të futbollit.

Referat  ishin të disponuar pë kartonë të kuq


Në stadiumin e qytetit në Tetovë në praninë e mbi 7 mijë tifozëve Shkëndija dhe Metalurg ndan pikët duke luajtur me shifrat 0:0. Në fakt gjatë 90 minutave loje sulmuesit e dy skuadrave krijuan raste të shumta të cilat nuk u realizuan falë mbrojtjeve shumë të mira të portierëve Jovanovski i Shkëndijës dhe Efremov i Metalurgut, ndërsa futbollistët Ardian Nuhiju dhe Mile Kërstev gjatë do të mbanë mend këtë ndeshje pasi nuk patën fat që të realizojnë disa raste shumë të volitshme. Në ekipin e Shkëndijës përherë të parë në formacion u paraqitën dy përforcimet Muharem Bajrami dhe Egzon belica, ndërsa para fillimit të ndeshjes u prezantua para publikut edhe Nderim Nexhipi i cili ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare më kuqezinjtë. Njollë të zezë ën këtë ndeshje akne lënë dy futbollistë q ë u ndëshkuan me kartonë të kuq Nuriman Ismaili i Shkëndijës dhe Bojan Gjorgjievski i Matelaurgut.
Duhet të theksojmë se futbollisti Valmir Alili i cili ka ardhur nga ekipi Rrufeja-M ishte një befasi për stafin teknik dhe tifozëtë pasi edhe pse debutoi para publikut tetovar ai dëshmoi cilësi edhe pse i duhet përvojë në kësij lojë ndeshje derbi.
Skuadra e Gostivarit me dy gola të boshnjakut Ekrem Hoxhiq dhe në një atmosferë jashtëzakonisht sportive që e kanë krijuar mbi 4 mijë tifozë të pranishëm në tribunat e stadiumit në Gostivar kanë festuar fitoren e parë në elitën e futbollit në Maqedoni. Figura qendrore e kësaj ndeshje padyshim s e ka qen futbollisti boshnjak Ekrem Hoxhiq i cili në minute e 16-të të pjesës së parë dhe në atë të 89-të me gjuajtje precize nga distanca ka gjunjëzuar ekipin favorit të Rabotniçkit.

Pamje  Vardari  Renova 1-1


Skuadra e Renovës në arena Fipili Dytë në përballjen me kampionin aktual ka nxjerr një pikë me vlerë të madhe edhe pse sipas rasteve ka mund të fiton edhe tre pikët. Të parët në epërsi kanë kaluar mysafirët nga Xhepcishti me golin e Izair Eminit në minutën e 18-të, ndërsa vendasit kanë barazuar me golin e Kostovskit në minutën e 39-të.
Nga ndeshjet tjera mund të veçohet përballja Pelisteri - Turnova por jo për cilësinë e lojës por për tre kartonët kuq të cilat i ka ndarë referi Dimitar Meçkarovski


Rezultatet e javës së tretë:
Gostivari -Rabotnicki 2-0
Makedonija Gj.P - Euromilk 0-1
Napredoku - Bregalnica 0-2
Pelisteri - Turnova 0-0
Shkendija -Metalurgu 0-0
Vardari - Renova 1-1


Renditja: Turnovo 7, Bregallnica 7, Pelisteri 7, Metalurgu 5, Vardari 4, Euromilku 4, Rabotnicki 4, Gostivari 3, Shkëndija 2, Renova 2, Napredoku 1, Makedonija GJP 0 pikë

Publikuar: 18.08.2013 | 22:45
Lexuar: 1022 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
Samki (18/08/2013 23:42:55) O shaban fakti boll me at rufen e miletajnes mend na cite mo zdet m

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime