E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Institucionet e Kosovës presin miratimin e këtij ligji deri më muajin maj, ndërsa hartën e rrugës gjatë verës.
BE-ja synon kthimin e të gjithë emigrantëve kosovarë

Autoritetet e Kosovës duhet patjetër të miratojnë ligjin, i cili Kosovën do ta detyronte për pranimin e të gjithë emigrantëve nga territori i saj, të cilët ilegalisht kanë hyrë në BE, ose qytetarët e vendeve të treta të cilët nëpërmjet Kosovës kanë hyrë në BE, ka thënë Aleksandar Shtiglmajer nga Iniciativa Evropiane për Stabilitet.

Institucionet e Kosovës presin miratimin e këtij ligji deri më muajin maj, ndërsa hartën e rrugës gjatë verës.

Sipas tij, BE synon që në të njëjtën "paketë" për marrjen e regjimit pa viza të jenë Bosnja dhe Shqipëria. Aktualisht të dyja vendet janë në rrugë të mirë, por nëse paraqiten dallime, Komisioni Evropian mund të ndajë proceset për të dyja këto vende ose t'i kushtëzojë, tha Shtiglmajer për "Dojçe velen".
/alsat-m/


Publikuar: 09.02.2010 | 04:48
Lexuar: 992 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime