E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Vetëm disa orë më pas ka arritur përgjigja e trajnerit të ‘Los Blancos’, Carlo Ancelotti. “Kam menduar se fjalët e tij ishin të çuditshme.
Ancelotti: Martino nuk e kupton futbollin evropian


Trajneri i Barcelonës, Gerardo Martino e kishte kritikuar Real Madridin një ditë më parë, duke thënë se shifra të cilën mendon ta paguajë për Gareth Bale (rreth 100 milionë euro), është mungesë respekti për botën në të cilën jetojmë.

Vetëm disa orë më pas ka arritur përgjigja e trajnerit të ‘Los Blancos’, Carlo Ancelotti. “Kam menduar se fjalët e tij ishin të çuditshme. Martino nuk është këtu qe shumë kohë dhe mendoj se nuk e ka kuptuar ende se si funksionon futbolli evropian. Ata po ashtu kanë shpenzuar miliona euro në blerjen e lojtarëve”, ka thënë ish trajneri i Juventusit, Milanit, Chelseat dhe PSG-së.

Publikuar: 25.08.2013 | 19:55
Lexuar: 748 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime