E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kalimtare te rastit derguan te plagosurit ne spitalin e Durresit, por 36 vjeçari Ervin Kertalla nuk mundi te mbijetoje per shkak te plageve te pumbave ne trup.
Atentat në qendër të Shijakut, vritet 36 vjeçari plagoset shoku i tijNjë person u vra dhe nje tjetër u plagos me arme zjarri, pak para mesnatës në Shijak.

Ervin Kërtalla, 36 vjeç, nga Shijaku si dhe shoku i tij Dorian Zotaj nga Tirane, u sulmuan nga persona qe hapen zjarr ndaj tyre, kohen kur po ecnin ne kembe prane lulishtes se qytezes.

Kalimtare te rastit derguan te plagosurit ne spitalin e Durresit, por 36 vjeçari Ervin Kertalla nuk mundi te mbijetoje per shkak te plageve te pumbave ne trup.

Policia thote qe objekt i atentatit ishte shoku i viktimes, emigrant ne Itali.

Nga nje makine tip “Audi” eshte qelluar me tre arme te ndryshme.
Ekspertet kane gjetur ne vendngjarje gezhoja jo te se njejtes arme.

Per kete arsye policia beson se ngjarja ka te beje me larje hesapesh midis grupeve rivale kriminale.

Po hetohet per aktivitetin e Zotes, qe sipas eksperteve ishte dhe qellimi i kryesore per tu eleminuar.
Policia ka identifikuar mjetin nga ku eshte qelluar dhe po kerkon autoret.

Publikuar: 27.08.2013 | 15:05
Lexuar: 980 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime