E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ekziston që prej korrikut të 1950 dhe sot ka rreth 14 mijë turistë në periudhën e pikut, në mes të verës.
Montalivet, vendi i nudistëve historikë
Quhet Centre Helio-Marine dhe gjendet në Montalivet, në brigjet jug-perëndimore atlantike franceze, rreth 80 kilometra në veri perëndim të Bordeaux.

Ky është vendi ku natyralistët kanë lindur dhe fusha e parë e nudistëve.

Ekziston që prej korrikut të 1950 dhe sot ka rreth 14 mijë turistë në periudhën e pikut, në mes të verës.

Në Francë plazhet e rezervuara të nudistëve janë rreth 83, ku rreth 60 përqind e plazhistëve vijnë nga jashtë.
Montalivet, vendi i nudistëve historikë

Publikuar: 27.08.2013 | 18:50
Lexuar: 2201 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime