E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Baroso dje konvokoi takim jozyrtar të eurokomisarëve, me qëllim që të shqyrtohet strategjia 10-vjeçare për rritjen dhe hapjen e vendeve të reja të punës, e quajtur "Evropa 2020". Sot pritet edhe një takim jozyrtar, i cili do të jetë përgatitje për takimin e nesërm të nivelit të lartë të BE-së, kushtuar problemeve ekonomike.
Komisioni i ri evropian mori legjitimitetin


Komisioni evropian mori legjitimitetin, me çka përfundoi periudha tremujore, ku ai e ka pasur rolin e kabinetit zyrtar, pa pasur mundësi të propozojë ndryshime ligjore dhe t'i kryejë detyrat e veta.

Gjatë periudhës së ardhshme kryetari i ri - i vjetër i KE-së Zhoze Manuel Baroso dhe 26 eurokomisarët së bashku do të shkojnë në Luksemburg, ku do ta japin betimin para Gjykatës të bashkësive evropiane. Dhënia e betimit është në të vërtetë formalitet i pastër, sepse eurokomisarët munden tërësisht ta kryejnë detyrën e tyre pa kaluar kjo ceremoni.

Baroso dje konvokoi takim jozyrtar të eurokomisarëve, me qëllim që të shqyrtohet strategjia 10-vjeçare për rritjen dhe hapjen e vendeve të reja të punës, e quajtur "Evropa 2020". Sot pritet edhe një takim jozyrtar, i cili do të jetë përgatitje për takimin e nesërm të nivelit të lartë të BE-së, kushtuar problemeve ekonomike.

Seanca e ardhshme zyrtare e përbërjes së re të Komisionit evropian do të mbahet më 17 shkurt.

Publikuar: 11.02.2010 | 01:59
Lexuar: 1610 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime