E premte, 19.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Per Zotin,ne sot kemi nevoj per personalitetin tend ,o Imam Shafi! Paramendoje sikur Imam Shafiu te ishte midis nesh dhe te shihte se c'ndodh ndermjet nxenesve dhe mesuesve te sotem?!
Edukata e Imam Shafiut..





















-Nganjeher ndodh qe te zhduket respekti ndaj mesuesit tend,sidomos kur ai ta jep ndonje detyre te rende.
Mirpo,shiko Imam Shafiun se sa ka qene i edukuar dhe i matur ndaj mesuesit te tij.
Ai thote:''Nuk mund ta nderroja fleten e fletores para mesuesit tim,sepse kisha frike se mos kjo do te krijonte ze dhe do ta pengonte ate,as nuk mund te pija uje para mesuesit tim per shkak te respektit te madh qe kisha per te''.

Krahasoje veten tende me kete!?

Per Zotin,ne sot kemi nevoj per personalitetin tend ,o Imam Shafi!
Paramendoje sikur Imam Shafiu te ishte midis nesh dhe te shihte se c'ndodh ndermjet nxenesve dhe mesuesve te sotem?!

A thua,si do te kishte vepruar ai....?!


Pergaditi:A.Dauti.

Publikuar: 03.09.2013 | 17:57
Lexuar: 777 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:















Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime