E hënë, 25.06.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Vetem bindja djallezore eshte ajo e cila punon ne terheqjen e studenteve kah keto''kultura dekadente,duke i prishur ata.
Inciatoret e kultures joislame nė mesin e studenteve muslimanėCdonjeri, i cili e kupton kete fakt te qarte, do ta ndjeje se ata, te cilet ne mesin e studenteve muslimane ngjallin tendenca te atilla sic eshte cmenduria per muzike dhe per kenge dhe i ben ata te kenaqur me shfrenimin e tille; jane fajtore per futjen e sjelljes joislame ne mesin e tyre dhe per injektimin qendrimeve per thyerjen e ligjeve morale te Islamit!

Ata ne kete menyre kryejne nje krim te rende dhe jane vepruesit me te lig te vendit te tyre.

Rinia jone studentore duhet t'i kuptoje te gjitha pasojat e demshme te tendencave te tilla.

Edhe po qe se nje njeri i ngarkuar me pergjegjesine e udheheqjes se administrimit te nje shteti ne saje te mungeses se mprehtesise se mirefillte mendore te tij, fut zakone te tilla amorale dhe ben aso ligesi;eshte detyre e studenteve qe ta ruajne veten nga keto zakone dhe t'u rezistojne te gjitha ngasjeve,duke pushuar se kenaquri me to.

Nese ata,neper institucionet e veta dhe ne shoqeri, krijojne nje opinion te mire te populli kunder pranimit te zakoneve te tila te neveritshme, sic eshte vallezimi e disa gjera te ngjashme, ateher nuk do te kishte fuqi qe me dhune te mund t'i fuste tendencat e liga ne mesin e tyre.

Vetem bindja djallezore eshte ajo e cila punon ne terheqjen e studenteve kah keto''kultura dekadente, duke i prishur ata.

Ne fund lusim Zotin qe ta ruaj rinine tone, sepse ajo eshte e ardhmja e nje populli!

Pergaditi A.Dauti

Publikuar: 05.09.2013 | 17:34
Lexuar: 745 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime