E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Per shkak te impenjimeve artistja 47 vjecare ka udhetuar drejt Bosnje-Hercegovines, ku kane nisur edhe xhirimet per kete projekt te fundit kinematografik.
Monica Bellucci fillon xhirimet per filmin e serbit Emir Kosturica

Aktorja Monica Bellucci, vetem pak jave pas ndarjes me artistin Vinsent Cassel, ka rrembyer serish vemendjen e shtypit roze.

Behet fjale per filmin e saj te fundit me regji nga Emir Kusturica per te cilin edhe me heret aktorja ka terhequr vemendjen e gazetave.

Per shkak te impenjimeve artistja 47 vjecare ka udhetuar drejt Bosnje-Hercegovines, ku kane nisur edhe xhirimet per kete projekt te fundit kinematografik.

Ne setin e xhirimit Bellucci shfaqet e veshur me nje fustan te bardhe disi transparent, ne ujerat e Bosnjes duke ngritur pa dyshim temperaturat e duke bere qe shtypi ta etiketoje nje ‘nimfe’.

Ne filmin e regjisorit serb aktorja do te interpretoje rolin e nje agjenteje te sherbimeve sekrete, e cila gjendet perballe dyzimit mes dashurise dhe luftes.

Filmi do te prezantohet ne edicionin e ardhshem te Festivalit te Kanes, ndersa per publikun do te shfaqet ne fillim te vitit 2014.

Autoritetet boshnjake jane shume te revoltuar per shkak se Emir Kosturica si nje bosnjak i ka sherbyer pushtetit te Millosheviqit dhe se ka ndruar emrin dhe fene duke u konvertuar ne serb dhe per kete shkak nuk i kane dhene mundesine te shfrytezoj mjetet e ushtrise per filmin e tij.


Publikuar: 10.09.2013 | 13:02
Lexuar: 1207 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime