E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në zemër të rrugës Potsdamer, pranë Pallatit Berlinale, kryebashkiaku i Berlinit Klaus Uouereit dhe drejtori i festivalit Dieter Kosslick zbuluan yllin e parë të artë në nder të aktores gjermane Marlen Ditrih.
Festivali i filmit ne Berlin, krijohet trotuari i yjeve
Për të shënuar 60 vjetorin e Festivalit të Filmit në Berlin në kryeqytetin gjerman u krijua Trotuari i Yjeve.

Në zemër të rrugës Potsdamer, pranë Pallatit Berlinale, kryebashkiaku i Berlinit Klaus Uouereit dhe drejtori i festivalit Dieter Kosslick zbuluan yllin e parë të artë në nder të aktores gjermane Marlen Ditrih.

"Këtu ku zhvillohet Berlinale, ku ngrihet muzeu i filmit, Berlini do ta paraqesë veten si kryeqytet ndërkombëtar i filmit", tha Uouereit duke folur për gazetarët. "Ne do të nderojmë personalitetet e filmit, artistët e mëdhenj që kanë zënë vend para e pas kameras duke realizuar filma të mëdhenj.

Ylli i parë i përket aktores Marlen Ditrih. Ajo ka qenë e do të jetë yll. Ne i detyrohemi shumë asaj". Organizatorët kanë në plan të vendosin mëse 200 yje gjatë vitit që vjen./ballkanweb/

Publikuar: 14.02.2010 | 07:15
Lexuar: 1672 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime