E martë, 22.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kengetarja atraktive shqiptare e cila per momentin po ben buje ne skenen shqiptare, para tre viteve takoi yllin e njohur rus, Valeriya!
2010, viti kur Enca takoi Valeriyan! (VIDEO)
Ishte muaji nentore i vitit 2010 kur kengetarja Enca Haxhia ne ate kohe akoma e panjohur per publikun, udhetoi drejt Rusise per te ndjekur nje nga koncertet e kengetares se njohur Vaeriya. Ate atje e takoi e madje morri dhe nje perqafim shume te ngrohte. Deri me tani askush nuk e ka ditur kete, por ja qe ju sjellim dhe nje video si fakt!

Kush eshte Valeriya?

E lindur ne prill te vitit 1968 ne nje vend te vogel Atkarsk ne qender te Rusise ne nje familje te tradicionale qe kane kultivuar muziken klasike. Ka studiuar per piano ne shkollen e muzikes aty ku e ema ishte mesuese kurse i ati drejtor shkolle. Qe ne moshe te re ajo e dinte se do behej kengetare.

E martuar tre here, burri i pare ka qene Leonid Yaroshevsky, i dyti Alexandr Shulgin. Ndersa per momentin eshte e martuar me Iosif Prigozhin. Ajo ka tre femije, Anna, Artemy the Arseny, me burrin e saj te dyte.
2010, viti kur Enca takoi Valeriyan! (VIDEO)
2010, viti kur Enca takoi Valeriyan! (VIDEO)
2010, viti kur Enca takoi Valeriyan! (VIDEO)

Publikuar: 11.09.2013 | 14:05
Lexuar: 2154 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime