E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Meteori është shfaqur mbi Alabama, duke ecur me shpejtësi prej mbi 122 mijë km për orë. Ai është shpërthyer në më shumë se 40 km mbi Woodstock të Alabamas.
Shpërthen meteori mbi Alabama
Një meteor i përmasave të një topi bejsbolli ka shpërthyer mbi pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara mbrëmjen e së hënës.

Ky shperthim ka krijuar një rrip drite, një zhurmë të madhe dhe jashtëzakonisht shumë postime në rrjetin social Twitter, raporton Reuters.

Meteori është shfaqur mbi Alabama, duke ecur me shpejtësi prej mbi 122 mijë km për orë. Ai është shpërthyer në më shumë se 40 km mbi Woodstock të Alabamas.

Publikuar: 11.09.2013 | 17:05
Lexuar: 1095 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime