E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Festivali i 6-të amator teatral i romëve "Garavde muja" (Fytyra të fshehura) do të mbahet të hënën dhe të martën në Ohër.
Ohri nikoqir i Festivalit të 6-të teatral të romëveOrganizator i festivalit, Shoqata e adhuruesve të artit folklorik të romëve "Romano ilo" paralajmëroi se në këtë manifestim kulturor do të marrin pjesë disa grupe teatrore nga Maqedonia, si dhe nga Shqipëria, Kroacia dhe Serbia.

Të gjitha shfaqjet do të performohen në skenën e sallës së madhe të Qendrës për kulturë "Grigor Përliçev".

Publikuar: 15.12.2008 | 00:10
Lexuar: 1701 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime