E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov në Tiranë do të takohet me kryeministrin e ri të Shqipërisë, Edi Rama.
Presidenti Ivanov në Tiranë në takim me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama


Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov në Tiranë do të takohet me kryeministrin e ri të Shqipërisë, Edi Rama.

Ivanov, në dy ditët e fundit mori pjesë në Samitin e pestë rajonal me temë "Inkuadrime në përdorimin praktik të mundësive për bashkëpunim më efektiv rajonal".

Në Samitin e sivjetshëm, organizatori i të cilit është presidenti shqiptar Bujar Nishani, përkundër presidentit Ivanov, morën pjesë presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq dhe presidentija e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Ivanovi mbrëmë në Ambasadën e Republikës së Maqedonisë në Tiranë pati takim me përfaqësuesit e pakicës kombëtare maqedonase në Shqipëri.

Publikuar: 18.09.2013 | 10:41
Lexuar: 602 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime