E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fernando Alonso shprehet me nota optimiste per sezonin e ri dhe premton nje lufte te ashper per sezonin 2010. “McLaren, Mercedes dhe Red Bull jane skuadrat me te cilat do kemi me shume veshtiresi por eshte e pamundur te vecosh nje”, parashikon spanjolli i skuderise nga Maranello.
Alonso piketon kundershtaret e sezonit 2010Endrra per te drejtuar nje Ferrari u be realitet, por tashme ai duhet te beje te pamunduren per te treguar se eshte dy here kampion bote per ta zgjatur sa me shume kete moment te lumtur.

Fernando Alonso shprehet me nota optimiste per sezonin e ri dhe premton nje lufte te ashper per sezonin 2010. “McLaren, Mercedes dhe Red Bull jane skuadrat me te cilat do kemi me shume veshtiresi por eshte e pamundur te vecosh nje”, parashikon spanjolli i skuderise nga Maranello.

Mes kundershtareve me te rrezikshem per spanjollin, me shume mundesi do te jete edhe i riu gjerman, Sebastian Vettel. Ai ka treguar se nuk ndodhet rastesisht ne kete sport, duke mos lene asnje pike dyshimi se zoteron nje talent te madh.

“Ishte bukur te rikthehesha ne piste pas shume muajve pushim. Ishte nje dimer i gjate. Makina eshte sjelle mire edhe pse ne kushte jo te favorshme. Jemi perqendruar tek vetja jone dhe kemi bere nje hap perpara”, shprehet piloti gjerman i Red Bull./t.ch/

Publikuar: 16.02.2010 | 23:03
Lexuar: 958 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime