E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

I lartë 82 metra, ai do t’ju bëjë të ndiheni në qiell.
Tempulli i Agimit, ju bën të ndiheni si në qiell
Doni të ndiheni sa më afër qiellit? Harrojini grataçelat njujorkeze apo ato në superfuqitë aziatike.

Më i rekomandueshëm është tempulli Wat Arun.

Tempulli në fjalë ndodhet në Tajlandë dhe emri i tij i përkthyer do të thotë “Tempulli i Agimit”.

I lartë 82 metra, ai do t’ju bëjë të ndiheni në qiell.

Por për ta vizituar duhet të prisni të paktën tre vjet, pasi objekti i kultit do të mbyllet për mirëmbajtje dhe restaurim.
Wat Arun
Wat Arun
Wat Arun
Wat Arun

Publikuar: 24.09.2013 | 13:24
Lexuar: 1325 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime