E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Berlin, 20 shkurt - Filmi turk ''Mjalti'' ishte fituesi surprizë i çmimit ''Ariu i artë'' në Berlinale.
Filmi “Mjalti” fiton “Ariun e Artë” në Berlinale
Filmi rrëfen historinë e prekshme të një djali, i cili rrezikonte duke hipur nëpër pemë për të gjetur babanë e tij, i cili grumbullonte mjaltë për të siguruar mbijetesën.
Roman Polanski, i cili ende është në arrest shtëpie në Zvicër, fitoi çmimin si regjisori më i mirë për filmin ''Shkrimtari fantazmë''./koha net/

Publikuar: 20.02.2010 | 16:34
Lexuar: 1551 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime