E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Peter Englund, sekretar i përhershëm në Akademinë Suedeze të Shkencave, e ka bërë publik vendimin sot në mesditë.
Alic Manro fituese e Nobelit 2013 për letërsi


Shkrimtarja kanadeze, Alic Manro, është fituese e çmimit Nobel për letërsi për vitin 2013.

Peter Englund, sekretar i përhershëm në Akademinë Suedeze të Shkencave, e ka bërë publik vendimin sot në mesditë.

Manro është cilësuar nga Akademia Suedeze si mjeshtre e tregimit të shkurtër bashkëkohor.

Publikuar: 10.10.2013 | 14:49
Lexuar: 870 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime