E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Conde Nast Traveles ka zbuluar fituesit e edicionit të 26 të “zgjedhjes së lexuesve”.
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!Në sa prej tyre keni qenë ? Dhe a pajtoheni më renditjen?

Nuk është as Parisi as Madridi e as Londra qyteti më i bukur në botë.

Conde Nast Traveles ka zbuluar fituesit e edicionit të 26 të “zgjedhjes së lexuesve”.

Këtë vit kjo magazinë ka pasur më shumë se asnjëherë lexues dhe votues.

Më shumë se 1.3 milion persona kanë votuar për 25 qytetet më të mira në botë duke i radhitur në mënyrë të habitshme.


Radhitja e përgjithshme në bazë të votave të lexuesve e 25 qyteteve më të mira në botë!

1. San Miguel de Allende

2.Budapest

2. Florence

4. Salzburg

5.Charleston

5.San Sebastián

7. Vienna

8. Rome

9. Siena

10. Québec

11.Cape Town

11.Bruges

13. Vancouver

14. Kyoto

15.Prague

15.Kraków

17.Victoria

17.Sydney

17.Santa Fe

20.Seville

20.Beirut

22.Paris

22.Melbourne

24.Venice

24.Barcelona
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!
Qyteti më i bukur në botë është...?! Ja lista prej 25 qyteteve!

Publikuar: 16.10.2013 | 20:34
Lexuar: 5042 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime