E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kunderpergjigja e City-t ishte shume e shpejte, vetem 3 minuta me vone Tevez barazon duke mbyllur pjesen e pare me kete rezultat
Chelsea humb nga M.City


Skuadra e manjateve arab ka shkaterruar ne “Stamford Bridge”, blute e Abramovic duke i shkaktuar ketyre te fundit humbjen e dyte radhazi brenda 4 diteve.

Vendasit kaluan ne avantazh fale golit te Lampard ne minuten e 42-te, goli i 144-te per te me fanelen e Chelsea.

Kunderpergjigja e City-t ishte shume e shpejte, vetem 3 minuta me vone Tevez barazon duke mbyllur pjesen e pare me kete rezultat.

Gjashte minuta pas fillimit te pjeses se dyte, Bellamy kalon City-n ne avantazh, nderkohe qe ne minuten 77-te Tevez shenon golin e trete me 11 metersh.

Duke mos mjaftuar vetem rezultati, Chelsea mbetet ne fillim me 10 lojtare pas daljes me te kuq te Belletit dhe me pas me 9 pas ndeshkimt te Ballack.

Ne te 87 minute, Bellamy shenon golin e 4 per skuadren e Mancinit, nderkohe qe Lampard me 11 metersh vulos rezultatin e ndeshjes 4-2 per Manchester City.

Humbja e fundit i rrezikon vendin e pare Chelsea qe tashme eshte vetem 1 pike larg Manchester United te vendit te dyte.

Publikuar: 28.02.2010 | 07:20
Lexuar: 1338 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime