E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ohri ka 42.033 banorë (2002), prej tyre 80,39 % ose 33.791 Maqedonas dhe 7,02 % ose 2.959 Shqiptarë.
Yllpress ju sjell pamje piktoreske nga qyteti i Ohrit (FOTO)


Ohri, është qytet i cili ndodhet në pjesën jug-perendimore të Maqedonisë pranë liqenit me të njëjtin emër dhe ka diku rreth 50 000 banorë.

Ohri është ndërtuar nga ilirët, më drejt enkelejtë, që banonin ne këtë rajon. Ne vitin 1462 Skënderbeu me ushtrine tij zoteronte edhe Ohrin si qytet.

Ohri ka 42.033 banorë (2002), prej tyre 80,39 % ose 33.791 Maqedonas dhe 7,02 % ose 2.959 Shqiptarë.
Yllpress ju sjell pamje piktoreske nga qyteti i Ohrit (FOTO)
Yllpress ju sjell pamje piktoreske nga qyteti i Ohrit (FOTO)
Yllpress ju sjell pamje piktoreske nga qyteti i Ohrit (FOTO)
Yllpress ju sjell pamje piktoreske nga qyteti i Ohrit (FOTO)
Yllpress ju sjell pamje piktoreske nga qyteti i Ohrit (FOTO)
Yllpress ju sjell pamje piktoreske nga qyteti i Ohrit (FOTO)
Yllpress ju sjell pamje piktoreske nga qyteti i Ohrit (FOTO)
Yllpress ju sjell pamje piktoreske nga qyteti i Ohrit (FOTO)

Publikuar: 26.10.2013 | 09:11
Lexuar: 2506 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime