E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Reed ishte konsumues i kronik i alkoolit dhe drogave dhe kishte pasur probleme serioze me mëlçinë.
Shuhet legjenda Lou Reed
Lou Reed, një nga muzikantët me më së shumti influencë në historinë e muzikës rok, ka vdekur në moshën 71 vjeçare, ka konfirmuar agjenti i tij Andrew Wylie.

Reed njihet më së shumti si themelues i grupit Velvet Underground, i cili edhepse nuk arriti ndonjë sukses komercial, bëri revolucion në muzikën rok të viteve të ’60-ta dhe ‘70-ta.

Reed ishte konsumues i kronik i alkoolit dhe drogave dhe kishte pasur probleme serioze me mëlçinë.

Ai ishte mik i afërt i ish-presidentit çek, Vaclav Havel.

Publikuar: 28.10.2013 | 16:54
Lexuar: 927 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime