E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një libër me titull “Fotoreporterët e luftës: Histori të pathëna nga Iraku” ka sjellë sëbashku një koleksion imazhesh të jashtëzakonshme, të realizuara nga fotoreporterët kryesorë të vijës së frontit.
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)Megjithatë, libri nga Michael Kamber, me parathënie nga Dexter Filkins, përfshin gjithashtu edhe histori të dëshmitarëve okularë nga fotoreporterë kurajozë, që kanë rrezikuar edhe jetën e tyre për të sjellë për publikun historinë e luftës 9-vjeçare të Amerikës në Lindjen e Mesme.

Libri është publikuar nga University of Texas Press, dhe Kamber, i nominuar 3 herë për çmimin Pulitzer, gazetar dhe fotoreporter, ka intervistuar kolegët e tij, të disa prej redaksive më të mëdha të lajmeve në botë, Associated Press, Los Angeles Times, New York Times, Reuters, Time dhe Washington Post.
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)
Histori të pathëna nga Iraku, imazhet e jashtëzakonshme të konfliktit! (FOTO)

Publikuar: 03.11.2013 | 00:30
Lexuar: 1512 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime