E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Që të mbani gjallë martesën tuaj, jini më kreativë dhe surprizoni partnerin/en herë pas here. Mos harroni surprizat e papritura.
Disa fakte interesante për tradhëtinë
Dihet që për një pjesë të mirë të çifteve, me kalimin e kohës marrëdhënia e tyre kthehet në monotoni dhe bëhet më pak interesante.

Që të mbani gjallë martesën tuaj, jini më kreativë dhe surprizoni partnerin/en herë pas here. Mos harroni surprizat e papritura.

Nëse keni shumë vite në lidhjen tuaj dhe jeni larg kohës së surprizave, luleve apo dhuratave të viteve të para, kjo nuk do të thotë që romanca juaj ka marrë fund. Më poshtë 7 fakte nga psikologjia, për tradhtinë mes bashkëshortëve;

- Rreth 40% e burrave dhe 30% e grave të martuar, kanë një lidhje paralele.

- Çdo 10-13 sekonda dikush në botë divorcohet.

- Pothuajse 50% e grave dhe 30% e burrave kanë zemërim ndaj njëri-tjetrit edhe pas 10 vjetësh.

- Më shumë se në 90% e martesave të gjata, arsyeja e divorcit është tradhtia e partnerit/es.

- 75% e tyre martohen pas divorcit.

- Një tradhti, mesatarisht zgjat deri në 2-4 vjet.

Bashkëjetesa mes çifteve ende të pamartuar është më tepër stresuese se ata që janë të martuar. Rreziku i këtyre marrëdhënieve është 2 herë më i lartë se ata që janë të martuar.

Publikuar: 06.11.2013 | 10:05
Lexuar: 1122 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime