E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Këto foto e tregojnë shumë mirë këtë fakt, ku nëna hipopotam është hedhur disa metra në ajër, duke i dalë përpara një elefanti, pasi u mundua të shpëtonte të voglin e saj nga sulmi.
Nëna bën çdo gjë për të mbrojtur të vegjlit e saj (FOTO)
Një nënë do të bënte gjithçka për të mbrojtur të vegjlit e saj, edhe sikur të duhej të vinte në rrezik jetën e saj. Këto foto e tregojnë shumë mirë këtë fakt, ku nëna hipopotam është hedhur disa metra në ajër, duke i dalë përpara një elefanti, pasi u mundua të shpëtonte të voglin e saj nga sulmi.

Fotot janë kapur nga fotografi Schalkwyk Rian Van, 40 vjeç, në Afrikën e Jugut. Van Schalkwyk tregon se ai i ka kapur momentet e jashtëzakonshme të dielën në drekë, në një park në Rundu, një qytet i vogël në verilindje të Namibisë, në kufi me Angolan.

Ai shprehte i emocionuar, kur tregon sesa i fortë është instikti nënës edhe te kafshët, për të mbrojtur të vegjlit e saj. Fatmirësisht nënë hipopotam shpëtoi pa dëmtime të mëdha, vetëm me një gërvishtje në pjesën e poshtme të barkut.
Nëna bën çdo gjë për të mbrojtur të vegjlit e saj (FOTO)
Nëna bën çdo gjë për të mbrojtur të vegjlit e saj (FOTO)
Nëna bën çdo gjë për të mbrojtur të vegjlit e saj (FOTO)

Publikuar: 12.11.2013 | 15:05
Lexuar: 1508 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime