E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mirënjohjen kryetarit Bejta nga Manastiri ia sollën Nebi Halili dhe Feti Selimi.
Festivali “Zëri i Alfabetit” – Manastir, ndanë mirënjohje për mbështetjen e dhënë kryetarit Nevzat Bejta


Komuna e Gostivarit dhe disa kompani të qytetit tonë, Albis, Magnum Trans, Kartel, Garten Bau Celi, Vita Abi dhe S.Petrol, kanë mbështetur festivalin tradicional të këngës popullore “Zëri i Alfabetit”, që u mbajt me rastin e “105 vjetorit Kongresit të Manastirit”, në qytetin e Manastirit.

Gostivari në Manastir u prezantua me dy këngëtarët e muzikës popullore, Nebi Halili me këngën “Moj ti cuco” dhe Feti Selimi, me këngën “O po si Shotë moj Çikë”.

Shoqata për organizimin e manifestimeve “Estrada” – Manastir, ka ndarë mirënjohje edhe për kryetarin e komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta për mbështetjen me rastin e manifestimit të sivjetshëm.

Mirënjohjen kryetarit Bejta nga Manastiri ia sollën Nebi Halili dhe Feti Selimi.
Festivali -Zëri i Alfabetit- – Manastir, ndanë mirënjohje për mbështetjen e dhënë kryetarit Nevzat Bejta

Publikuar: 21.11.2013 | 17:23
Lexuar: 1211 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime