E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në të Gruevski shton se edhe në të ardhmen Qeveria do të mbetet konsekuente ndaj politikave të saj të respektimit të dallimeve në vend dhe kultivimit të shoqërisë multientike.
Kryeministri Gruevski uron shqiptarët për ditën e Alfabetit shqip

Kryeministri Nikolla Gruevski personalisht dhe në emër të Qeverisë ua uroi ditën e Alfabetit, shqip shqiptarëve në Republikën e Maqedonisë.

"Kjo është një nga festat e rëndësishme të qytetarëve të komunitetit shqiptar, të cilin e shënojmë konform angazhimeve tona dhe të drejtave të garantuara me kushtetutë të komuniteteve në Republikën e Maqedonisë. Alfabeti dhe shkrim leximi janë përfitime, por edhe shtytës i vazhdueshëm i synimit njerëzor për progres dhe emancipim", shkruhet në urimin e kryetarit të Qeverisë.

Në të Gruevski shton se edhe në të ardhmen Qeveria do të mbetet konsekuente ndaj politikave të saj të respektimit të dallimeve në vend dhe kultivimit të shoqërisë multientike.

Publikuar: 21.11.2013 | 20:51
Lexuar: 1366 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime