E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Banorët dëshmojnë se pellgu u zhduk në vend dhe vazhdimisht është duke zgjeruar.
Fshatarët boshnjak në panik, një pelg zhduket mbrenda natës
Në fshatin Sanica në veriperëndim të Bosnje-Hercegovinës një pellg që ishte për një kohë të gjatë aty, është zhdukur brenda natës.

Banorëveaty po u shkakton probleme ky pellg që ishte zhdukur nga sipërfaqja e tokës.

Në këtë vend është krijuar një gropëe madhe që tani po përhapet vetëm 10 metra në afërsi të shtëpive të fshatit.

Në vendin Gornja Sanica dhjetë ditë më parë është zhdukur pellgu i vogël brenda natës.

Vendi ku është vendosur la një gropë të madheqë është vazhdimisht po zgjerohet.

Aktualisht ka një rreze prej 50 metrash dhe është 3 metra i thellë .

Banorët dëshmojnë se pellgu u zhduk në vend dhe vazhdimisht është duke zgjeruar.

Sipas ekspertëve , kjo është një çrregullim tektonik në thellësitë e tokës , e cila çon në një ndryshim të tokës dhe paraqitjen e kratereve në sipërfaqe të tokës.
Fshatarët boshnjak në panik, një pelg zhduket mbrenda natës
Fshatarët boshnjak në panik, një pelg zhduket mbrenda natës
Fshatarët boshnjak në panik, një pelg zhduket mbrenda natës

Publikuar: 27.11.2013 | 13:19
Lexuar: 1909 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime