E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Aktorja shqiptare rrëmben këtë trofe për interpretimin në filmin “Pharmakon”
Olta Gixhari nderohet me çmimin aktorja më e mirë në festivalin “Levante”

Aktorja Olta Gixhari nderohet me cmimin si aktorja më e mirë në edicionin e 11 te Festivalit të filmit nderkombetar ‘ Levante” mbajtur ne Bari.

Aktorja shqiptare rremben këtë trofe per rolin e interpretuar ne filmin Pharmakon me regji te Joni Shanajt. Ky është roli I parë që interpreton në kinema si protagoniste ku edhe shperblehet me kete trof te rendesisesh nga juria internacionale.

Anetare te jurise ishin emra te njohur si Guido Chiesa, Vito Santoro dhe Roland Sejko.

Publikuar: 08.12.2013 | 01:25
Lexuar: 1237 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime