E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ndeshja e Euroligës mes Panathinaikosit dhe Crvna Zvezvdës i ka bërë të ndihen keq dy herë serbët
Grekët, serbëve: Kosova është Shqipëri

Ndeshja e Euroligës mes Panathinaikosit dhe Crvna Zvezvdës i ka bërë të ndihen keq dy herë serbët. Panathinaikosi e mposhti Zvezdën me rezultat 69-63 në basketin evropian.

Por kjo nuk ishte goditja e vetme për skuadrën serbe. Në palestrën ku u zhvillua ndeshja në Greqi, tifozët grek u përkujdesën për ti "kallur" serbët.

"Kosova është Shqipëri" ishin thirrjet e grekëve ndaj serbëve. Pas kësaj mediat serbe kanë reaguar me tone të ashpra. Serbët këtë e quajnë provokim dhe ofendim për popullin serb.

Publikuar: 08.12.2013 | 02:13
Lexuar: 704 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime