E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një ngarkesë marijuhane me një vlerë mbi 10 milionë euro u kap nga forcat italiane të rendit gjatë një patrullimi në Kanalin e Otrantos.
Kapet peshkarexha me kanabisPeshkarexha “Maestrale”, 22 metra e gjatë, e regjistruar në Corigliano Calabro dhe e drejtuar nga tre shtetas italianë u bllokua nga Rojet Financiare pas një ndjekjeje në det.

Ajo vinte nga brigjet shqiptare dhe pasi pati kaluar zonën pulieze të Santa Maria di Leuca, po udhëtonte drejt brigjeve të Kalabrisë.

Mjeti lundrues ngjalli dyshime sepse udhëtonte me shpejtësi të vogël megjithëse nuk kishte hedhur rrjeta peshkimi në det.

Pas një kontrolli, në sallën e makinave të peshkarexhës u gjetën 1 040 kilogramë marijuhanë e tharë, e ambalazhuar në 84 pako.

Tre shtetasit, 49, 46 dhe 34 vjeç, të tre nga zona jugore e Cozencës, u arrestuan me akuzën e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Publikuar: 09.12.2013 | 11:53
Lexuar: 1050 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime