E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Familja e shtëpive të përfshira nga zjarri në "Teneqe Maalo" në Fushëtopanë do të marrin pako ushqimore dhe batanije nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim.
Ndihmë për personat që janë përfshirë nga zjarri në

Familja e shtëpive të përfshira nga zjarri në "Teneqe Maalo" në Fushëtopanë do të marrin pako ushqimore dhe batanije nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim.

Këshilli i Komunës Butel në seancën e jashtëzakonshme mori vendim për ndarjen e një ndihme afatshkurtër për 30 familjet.
"Familjet do të marrin nga 30 mijë denarë ndihmë afatshkurtër financiare për fillimisht pastrimin e dëmeve nga zjarri", informon komuna e Butelit.

Uikendin familjet të cilat mbetën pa shtëpitë e tyre u sistemuan në pushimoren e fëmijëve "Trahil Andasarov" në Lubanc. Morën ndihmë nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, Qyteti i Shkupit, komuna Butel dhe një numër i madh i qytetarëve humanë.
Zjarri u denoncua në orën 2 e 7 minuta të dielën. Janë intervenuar me 17 automjete dhe 45 zjarrfikës.

Publikuar: 10.12.2013 | 17:43
Lexuar: 647 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime