E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Bualli godet luanin duke e fluturuar atë disa metra në ajër dhe duke i shpëtuar jetën shokut të tij.
Shokët e shpëtojnë buallin nga luanët (Video)
Trimi i mirë me shokë shumë. Një buall i ri, dukej i humbur në betejën e tij për mbijetesë kundrejt dy luanëve të rinj dhe pa përvojë në gjueti.

I shkëputur nga pjesa tjetër e tufës, bualli shihej si pre e lehtë për dy luanët, të cilët pas një beteje prej 45 minutash arritën ta gjunjëzojnë atë.

Por kur gjithcka dukej e përcaktuar, një buall më i rritur shkëputet nga turma dhe merr guximin të sulmojë luanët. Njëri prej këtyre të fundit, ‘nënvlerësoi’ kundërshtarin duke mos e prishur toruan në misionin e tij për të siguruar vaftin e radhës.

Jo…vizitorët e parkut Kruger në Afrikën Jugore u bënë dëshmitarë të një prej pamjeve më të rralla. Bualli godet luanin duke e fluturuar atë disa metra në ajër dhe duke i shpëtuar jetën shokut të tij.

Fatmirësisht, thanë dëshimtarët, asnjëra prej kafshëve nuk u largua nga beteja me plagë të parikuperueshme, por luanët ikën me barkun bosh dhe tufa e buajve me mikun e tyre sërish në krah.
Shokët e shpëtojnë buallin nga luanët

Publikuar: 14.12.2013 | 13:00
Lexuar: 3042 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime