E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Dëshironi të “notoni” mbi para? Banka zvicerane ua ofron këtë kënaqësi.
Ja si “notohet” mbi paraDëshironi të “notoni” mbi para? Banka zvicerane ua ofron këtë kënaqësi.
Nëse ju kujtohet koprraci “Uncle Scrooge”, dhe ajo se si notonte mbi paratë që i kishte, mesiguri keni dashur që edhe ju njëherë së paku ta shijonit këtë gjë.

Banka zvicerane “Schëeizer Volksbank” do t’ua bëjë këtë dëshirë realitet.

Thesari 100 vjeçar në Basel, përmban 8 milion franga zvicerane në monedha nga 5 cent. Bëhet fjalë për 15 ton para, me vlerë afërsisht diku rreth 450 mijë dollarë amerikan.

Por vlera nuk është e rëndësishme, sepse shtëpia e ankandit James Edition shet mundësinë për të qëndruar apo notuar mbi paratë.

Megjithatë, blerësit e ofertës do të mund ta shijojnë ofertën vetëm duke qëndruar mbi paratë, dhe jo të kcejnë pasi mund edhe të lëndohen.

Publikuar: 19.12.2013 | 12:26
Lexuar: 1201 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime