E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur kryeqytetin e Libanit, Bejrut, duke shkaktuar një numër të viktimave.
Shpërthim i fuqishëm në Bejrut
Një auto-bombë shpërtheu sot në qendrën e Bjerutit me ç'rast ka të paktën katër viktima, njoftoi DPA.

Mes të vrarëve në shpërthim është edhe ish ministri i Financave Mohames Shatah, ndërsa jetën e humbi edhe një këshilltar i ish kryeministrit libian Saad Hariri.

Shpërthimi ka ndodhur në afërsi të ndërtesave të Parlamentit dhe të Qeverisë.

Në muajt e fundit, për shkak të konfliktit sirian tensionet në Liban po intensifikohen dhe kishte edhe disa sulme me bombë.

Publikuar: 27.12.2013 | 10:56
Lexuar: 589 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime