E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shirat e fuqishme kanë dëmtuar sipërfaqen e fytyrës dhe duarve të statujës së madhe, në të cilën gjatë viteve disa dëmtime janë shkaktuar edhe nga bubullimat. Vlera e punimeve të filluara në këtë javë do të arrijë në 4 milionë dollarë
Restaurohet statuja e Krishtit në Rio de Janeiro

Statuja e famshme e Krishtit me duar të hapura, e cila ngrihet mbi gjirin e Rio de Janeiros, aktualisht është duke iu nënshtruar një restaurimi.

Shirat e fuqishme kanë dëmtuar sipërfaqen e fytyrës dhe duarve të statujës së madhe, në të cilën gjatë viteve disa dëmtime janë shkaktuar edhe nga bubullimat.
Vlera e punimeve të filluara në këtë javë do të arrijë në 4 milionë dollarë.

Punimet duhet të kryhen deri në qershor, ndërsa mjetet janë siguruar nga donacionet, raporton agjencia AP./koha/

Publikuar: 16.03.2010 | 02:47
Lexuar: 2530 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
livia swet (02/08/2011 21:59:18) une mendou se statuja duhet te ristaurohet sa here qe te jete e mundur qe te jetoje sa me gjate

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime