E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Do ti qendrojme besnike ISLAMIT me te gjitha urdherat dhe ndalimet e tij,nuk do te dalim jashte mjedisit te tij te lumturise!
Shoqëri e shtrenjtë..Le te mendojme se ne jemi ummeti,bashkesia e nje Pejgamberi te meshireshem,qe eshte perpjekur gjer ne konsumimin e vetvetes per lumturine e njerezimit!
Gjithashtu le te mendojme se ne jemi niperit e nje brezi qe kane mbushur faqet e arta te historise,qe,per ta shpetuar njerezimin nga erresira e injorances dhe per te perhapur mbi toke besimin,ndjenjen eTURPIT,EDUKATEN,VIRTYTIN,dhe NDERIN,kane njohur poziten e fitimtarit si me te madhin nder,poziten e deshmorit si synimin me te larte qe mund te perfytyrohet per njeriun!
Pa asnje dyshim qe edhe ata,ashtu si ne,ne perputhje me ligjet e jetes,ishin njerez qe e donin jeten,pasurine,femijet,boten e tyre!
Mirpo per ta paten dal ne plan te pare dashuria per Allahun ,meshira per njerezimini,mendimi i nderit dhe dinjitetit te islamit dhe paten sakrifikuar gjithcka per fene dhe nderin e tyre!

Tani ne,femijet e tyre,mishi i mishit te tyre,gjaku i gjakut te tyre,kocka e kokces se tyre,jemi ne prag te nje prove te madhe:
..para nesh qendron nje nate keqndjellese,nata e VITIT TE RI!
Shumica kane filluar te pergatiten per te,bashk me pulat e detit e me plakun e vitit te ri,si kristianet.
Kush e di,ndersa Allahu i lartesuar i ka ndaluar krejt hapur ne Kuran,sa pije do te pihen,dhe sa ngjarje prostitucioni,plagosjeje e vrasjeje do te marrin udhe..

Dicka e cuditshme!
A keshtu perurohet VITI I RI?!
Mos valle ne amoralitetet te tilla e kerkojme lumturine e vitit qe do te vije,shendetin,suksesin e vendit dhe shanset e medha!?

C'te meta shohim tek FEJA JONE,Pejgamberi yne,tek zakonet dhe traditat tona qe i braktisem ata dhe marrim te praktikojme zakonet-dhe ne formen me te ulet-qe nuk i pranojme,madje,as vet kristianet!
Mos valle kerkojme te behemi sherbetoret e sherbetoreve tane te dikurshem duke iu pershtatur kristianeve qe i patem dikur nen administrimin dhe mbrojtjen tone?!

Per fat te keq,i mesuam edhe femijet tane me disa kushte!
Po s'u cuam ne vitin e ri dhurata ata zemerohen dhe ngrene krye!
Mirpo nga ana tjeter kalojne ditet e bekuara te fese sone dhe fesat me plot kuptim e ne s'dime gje reth fese tone...

Te nderuar besimtare!
Me e mira dhe me e bukura gje per muslimanini,eshte ajo qe eshte e miratuar nga Allahu dhe i Derguari i Tij.
Gjerat qe nuk i pranon ISLAMI,qe na propozojne egoja,djalli dhe te huajt,jane gjera qe ne patjeter duhet t'i refuzojme!

Nuk ka nder me te madh se ISLAMI!
Nuk mund te ket njeri me te drejte,më me te drejte e me te paster se muslimani i vertete.
Per pasoje sduhet te mbetemi nen ndikimin e te huajve,nuk duhet te frikesohemi nga denimi i askujt,pos nga denimi i ALLAHUT!

Shtresat qe vrapojne pas egos dhe djallit,nuk mund te behen shembull per ne!

Allahu i Lartesuar urdheron:

''Ne qofte se u bindesh shumices ne toke,do te te largojne nga rruga e Allahut..''(Kur'an En'am,6/116).

Per fund te dashur miq le te kthehemi kah Allahu,te strehohemi te meshira e Tij dhe te japim fjalen me te gjithe qenien tone:

Do ti qendrojme besnike ISLAMIT me te gjitha urdherat dhe ndalimet e tij,nuk do te dalim jashte mjedisit te tij te lumturise!

Amar Dauti

Publikuar: 31.12.2013 | 19:10
Lexuar: 950 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime