E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Turistet flasin me superlative per Dardhen dhe ky eshte nje hap pozitiv, aq me teper kur behet fjale per turiste te huaj.
Ne Dardhe te Korces, ajer i paster dhe turizem magjikFshati turistik i Dardhes nuk te ofron vetem natyren e bukur dhe ajrin e paster, apo shtepite karakteristike me nje arkitekture unike, por brenda saj ka mjaft kulture e tradite por nder me te preferuarat jane edhe gatimet tradicionale, sic eshte edhe lakrori ne sac.

Turistet flasin me superlative per Dardhen dhe ky eshte nje hap pozitiv, aq me teper kur behet fjale per turiste te huaj.
“Une i bej pushimet ne Himare, por dikush me tha se duhej patjeter te vija njehere ketu. Eshte shume bukur pamja,natyra, malet, kam ngelur i mahnitur,kam degjuar edhe per gatimet tradicionale, por nuk i kam provuar, por sigurisht qe duhet te jene te mrekullueshme” u shpreh nje vizitor.

“Ketu eshte shume bukur,eshte nje vend i shume emocionues,me pamje piktoreske,rruga qe qarkullon neper male eshte nje mrekulli!”tha nje vizitore.

Si fshat turistik Dardha ka qene e permendur dhe i preferuar shume kohe me pare, gje qe e vertetojne edhe shume dokumente e botime te kohes. Pervecse destinacion i mirfillte turistik, Dardha rrezaton edhe nje kulture intelektuale e popullore qe e ben ate te gezoje nje tradite te pasur dhe me vlera.

Publikuar: 02.01.2014 | 18:22
Lexuar: 4105 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime