E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Hulumtimet tregojnë se 90% e grave që kanë problem arritjen e kënaqësisë seksuale (orgazmës), shkaku është i natyrës psikologjike. Ky është një lajm i mirë, sepse mund të tejkalohet.
Problemet e femrave me kënaqësi seksuale

Nëse ju mund të arrini orgazmë vetëm, por jo me një partner, ju mund të vuani nga një ankth në performancë.

Duke qenë të shqetësuara, të brengosura apo nën presion që të keni orgazmë, mund të ndikojë negativisht, kjo shkakton tension dhe orgazma kërkon relaksim, pra këto të dyja janë të papajtueshme.

Nëse gjatë marrëdhënies ju pyesni veten, “A jam unë e mirë në seks? A është ai duke u kënaqur? A po i pëlqen kjo? ” ju jeni në ankth dhe kjo mund t’ju largon kënaqësinë.

Ndryshoni dialogun tuaj të brendshëm, thoni, “Unë jam pjesë e këtij shkëmbimi dhe kam të drejtë të kërkoj atë që dua. Unë duhet ta shijoj këtë”.

Publikuar: 02.01.2014 | 19:58
Lexuar: 1124 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime