E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, tha se Mbreti Abdullah i Arabisë Saudite, ka ofruar “mbështetje entuziaste” për Shtetet e Bashkuara për zgjidhje të konfliktit izraelito-palestinez.
Kerry: Mbreti saudit mbështetës i përpjekjeve për paqeKëto komente zoti Kerry i bëri mbrëmë pas bisedimeve me Mbretin Abdullah afër kryeqytetit Rijad.

Zyrtari i lartë amerikan tha se “lartmadhëria e tij jo vetëm që i ka inkurajuar, po i ka mbështetur përpjekjet tona, me shpresë se gjatë ditëve të ardhshme do të kemi sukses”.

Ministri i jashtëm i Arabisë Saudite tha se marrëveshja e cila i plotëson aspiratat palestineze “do ta ketë mbështetjen e plotë të Arabisë Saudite”.

Gjatë takimit me Mbretin Abdullah, sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka folur për bisedimet triditëshe me liderët izraelitë dhe palestinezë.

Në udhëtimin e tij të 10-të në Lindjen e Mesme për arritjen e paqes, zoti Kerry është përpjekur ta krijoj atë që zyrtarët amerikanë e quajnë “kornizë” për udhëzimet për çfarëdo marrëveshje eventuale paqësore.

Publikuar: 06.01.2014 | 09:32
Lexuar: 526 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime