E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nuk bëhet fjalë për një ceremoni si të gjitha të tjerat, pasi kërkon paksa trimëri dhe vullnet për të duruar vuajtjet.
Japonezët lahen me ujë të akullt për të pastruar shpirtinÇdo vit, në stinën e dimrit, në tempullin Kanda të Tokios mbahet ceremonia e purifikimit të shpirtit nga mëkatet.

Por nuk bëhet fjalë për një ceremoni si të gjitha të tjerat, pasi kërkon paksa trimëri dhe vullnet për të duruar vuajtjet.

Kjo, pasi rreth 50 besimtarë hedhin mbi trup ujë të akullt për të pastruar shpirtin e tyre, që është gjithashtu një formë për t’i uruar vetes shëndet të mbarë.
Japonezët lahen me ujë të akullt për të pastruar shpirtin
Japonezët lahen me ujë të akullt për të pastruar shpirtin
Japonezët lahen me ujë të akullt për të pastruar shpirtin

Publikuar: 12.01.2014 | 17:18
Lexuar: 1199 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime