E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Imazhet janë marrë që të gjitha në hemisferën jugore të “Planetit të Kuq”.
Imazhet mahnitëse nga Marsi
Një perëndim dielli dhe dunat janë dy ndër imazhet më mahnitëse të marra nga misioni në terren i NASA-s, “Spirit” dhe “Mars Reconnaissacne Orbiter” dhe të bëra publike nga Agjencia Amerikane e Hapësirës.

Imazhet janë marrë që të gjitha në hemisferën jugore të “Planetit të Kuq”.

Dunat e rërës, të formuara nga erërat e fuqishme janë thuajse identike me dunat në planetin tonë, ndërsa në zonën e quajtur Cerberus Fossae shihet qartë gjurmët e një vullkani të shpërthyer ndoshta miliona vite më parë dhe që ka lënë pas rrugëtimin e llavës.
Imazhet mahnitëse nga Marsi
Imazhet mahnitëse nga Marsi
Imazhet mahnitëse nga Marsi
Imazhet mahnitëse nga Marsi - Gjurmët e robotit të NASA-s, Rover në zonë e quajtur Krateri Gale

Publikuar: 17.01.2014 | 17:30
Lexuar: 1442 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime