E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pamjet e siguruara në momentin kur rrufeja goditi statujën qarkulluan në gjithë mediat botërore.
Riparimi i statujës së Jezu Krishtit në BrazilSpecialistët në Rio de Janeiro në Brazil nisën punën për riparimin e gishtit të statujës gjigante të Jezu Krishtit, të dëmtuar nga një goditje vetëtime pak ditë më parë.

Për të kuptuar se sa gjigante është kjo statujë dhe se sa i madh është dëmi i shkaktuar, mjafton deklarata e zyrtarëve vendas që thonë se riparimi do të zgjasë të paktën 4 muaj.

Javën e kaluar Rio u përfshi nga një stuhi e fuqishme shiu e shoqëruar me vetëtima të frikshme, por mahnitëse.

Pamjet e siguruara në momentin kur rrufeja goditi statujën qarkulluan në gjithë mediat botërore.
Riparimi i statujës së Jezu Krishtit në Brazil
Riparimi i statujës së Jezu Krishtit në Brazil
Riparimi i statujës së Jezu Krishtit në Brazil
Riparimi i statujës së Jezu Krishtit në Brazil

Publikuar: 22.01.2014 | 14:09
Lexuar: 2313 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime