E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ai arriti të fitojë setin e parë me rezultat 6:3, para se të krijonte një epërsi prej 2:0 kur e fitoi edhe setin e dytë.
Tenisti zviceran Vavrinka kampion i

Tenisti zviceran Stranislav Vavrinka është fitues i Gren Slem "Australia Open" pasi sot me rezultatin 3:1 në sete e fitoi bartësin e parë të turnirit Rafael Nadal nga Spanja.

Numri tetë në ranglistën e ATP nuk ishte favorit në këtë sfidë, por tregoi lojë të shkëlqyer nga fillimi i takimit.

Ai arriti të fitojë setin e parë me rezultat 6:3, para se të krijonte një epërsi prej 2:0 kur e fitoi edhe setin e dytë.

Nadal tentoi të bënte rikthimin duke e fituar setin e tretë, por Vavrinka u mbajt mirë në setin e katërt dhe e fitoi me 6:3

Kjo është befasia e parë në botën e tenisit për vitin 2014 dhe mbetet të shihet në grand-slam turnetë e radhës se cila do të jetë performanca e zvicëranit krahas spanjollit.
Tenisti zviceran Vavrinka kampion i Australian Open
Tenisti zviceran Vavrinka kampion i Australian Open
Tenisti zviceran Vavrinka kampion i Australian Open
Tenisti zviceran Vavrinka kampion i Australian Open
Tenisti zviceran Vavrinka kampion i Australian Open
Tenisti zviceran Vavrinka kampion i Australian Open
Tenisti zviceran Vavrinka kampion i Australian Open

Publikuar: 26.01.2014 | 15:26
Lexuar: 762 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime