E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

16 pjese të pa icizuara me pare te baballareve te muzikes klasike si Cesk Zadeja, Feim Ibrahimi , Pjeter Gaci , Nikolla Zoraqi, Kozma Laro i kane pëermbledhur ne nje album.
Albumi “Albanian Memories”
Dy artiste te njohur në skenat europiane, violinisti Klajdi Sahatci dhe pianistja Dhurata Lazo, nuk harrojne rrenjet e muzikes shqiptare .

Shenja e kujteses eshte e dukshme.

Ne koncertet e mbajtura neper bote ato lancojne muziken e vendit te tyre e cila ka zgjuar jo pak kureshtje

Emocioni i përballjes me publikun e këtushëm I shoqëron gjithmone

Kjo eshtë sonata e Cesk Zadese tingujt e te ciles marrin gjithe vemendjen e artisteve te pranishem ne prezantimin e cd “ALBANIAN MEMORIES”.

16 pjese të pa icizuara me pare te baballareve te muzikes klasike si Cesk Zadeja, Feim Ibrahimi , Pjeter Gaci , Nikolla Zoraqi, Kozma Laro i kane pëermbledhur ne nje album.

Sahatci mbane mbi supe nje violine jo te zakonshme Stradivari te viteve 1700 thote se ky instrument i ralle i eshte dhene nga orkestra e Zyrihitku ai eshte violine e pare dhe ka te drejte ta perdore deri sa te dal ne pension.
Pa Tiranes albumi kujtimet shqiptare te dy muziktareve shqiptar do te prezantohet edhe ne disa vende europiane.

Publikuar: 27.01.2014 | 15:34
Lexuar: 992 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime