E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Njëra prej tyre është edhe balerina Aleksandra Portiannikova. Duke dashur që zëri i saj të dëgjohet, balerina ruse zgjodhi një mënyrë të vecantë proteste nëpërmjet asaj që di të bëjë më mirë, baletit.
Me Balet kundër Putinit


Presidenti rus, Vladimir Putin nuk i ka të paktë kundërshtarët dhe mes tyre shumë janë artistë dhe aktivistë të të drejtave të njeriut që kritikojnë shefin e Kremlinit për ligjet e ashpra që dhunojnë këto të drejta.

Njëra prej tyre është edhe balerina Aleksandra Portiannikova. Duke dashur që zëri i saj të dëgjohet, balerina ruse zgjodhi një mënyrë të vecantë proteste nëpërmjet asaj që di të bëjë më mirë, baletit.

Edhe pse temperaturat shënonin -20 gradë celcius, Portiannikova e veshur me të bardha dhe duart e prangosura interpretoi një pjesëz të “Liqenit të Mjelmave” përpara Kremlinit, ndërsa në krah një grup aktivistësh mbanin në duar një pankartë ku shkruhej: “Parësore për shtetin dhe shoqërinë ruse duhet të jetë mbështetja e lëvizjes për mbrojtjen e të drejtave të njeriut”.
Me Balet kundër Putinit
Me Balet kundër Putinit
Me Balet kundër Putinit
Me Balet kundër Putinit

Publikuar: 31.01.2014 | 17:37
Lexuar: 993 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime