E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një dëshmitar okular ka thënë se nënkryetari Vuçiq, në momentin kur e kishte parë kishte zbritur me vrap nga helikopteri dhe papritmas e kishte kapur fëmijën, i cili po qante në duar.
Fëmija që shpëtoi Vuçiqi është shqiptar
Zv-kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, shpëtoi nga rrëmujë e dëborës një fëmijë shqiptar.

Sipas gazetës “Lajm”, fëmija që Vuçiq e mbante në duar, ishte bllokuar bashkë me familjen e tij, derisa kishin qenë duke udhëtuar me një autobus, që po qarkullonte në Austri-Kosovë.

Një dëshmitar okular ka thënë se nënkryetari Vuçiq, në momentin kur e kishte parë kishte zbritur me vrap nga helikopteri dhe papritmas e kishte kapur fëmijën, i cili po qante në duar.

"Sapo zbriti nga helikopteri menjëherë me vrap u nis drejt njerëzve që kërkonin ndihmë! Pa i thënë askujt asgjë, iu afrua njerëzve dhe kur pa fëmijën e mërdhirë nga të ftohtit, shpejt e kapi në duar dhe u nis për ta evakuuar, respektivisht për ta hipur në helikopter", ka rrëfyer dëshmitari okular.

"Gjithçka ishte kaos, nuk kishte kohë për bisedë, as që na shkonte në mendje, e as që kishim kohë për të fol me dikë..., rëndësi kishte të shpëtojmë fëmijën që ishte mërdhirë nga dëbora. E hipëm në helikopter dhe arritëm ta shpëtojmë.

Nuk e dimë, as se si quhet. Askujt në atë momenti s'i shkonte ndër mend që të pyesim për të tilla gjëra, sepse fëmija qante. Më vonë morëm vesh se bëhet fjalë për fëmijë shqiptar, nga një familje e Prizrenit", ka rrëfyer një bashkëpunëtorë i lartë i nënkryetari Aleksandar Vuçiq.

Publikuar: 03.02.2014 | 14:22
Lexuar: 778 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
Renato (04/02/2014 13:21:21) Mirnjohje dhe respekte per nje njeri ne radhe te pare dhe nje politikani i cili ka dhene nje shembull per te gjithe shoqerine ne te cilen ne bejme pjese dhe vecanerisht per politikanet ne rajon dhe kudo.

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime